Jdi na obsah Jdi na menu
 


Counter strike 1.6

Zde budou videa a nějáký text ;) možná sem dám i nějáké cheaty ale to si jeste rozmyslim.

Counter-Strike (dále jen CS) je počítačová hra z pohledu první osoby (FPS), která se stala nejúspěšnější herní modifikací [3] (přes 9 milionů prodaných kusů celosvětově) a podle stránek Metacritic hra na internetu sklidila v průměru hodnocení 88%[4].

CS vznikl jako modifikace (mod) do hry Half-Life od společnosti Valve Corporation. Dnes je dostupný v několika plných i neplných verzích. Zatímco verze 1.5 a 1.6 jsou vytvořené na enginu hry Half-Life, tak jeho pokračování Counter-Strike: Source běží na Source enginu hry Half-Life 2. K dispozici je i verze Counter-Strike: Condition Zero, což je v podstatě vylepšená verze 1.6 rozšířená o hru pro jednoho hráče. V roce 2008 vydala společnost Nexon Corporation hru Counter Strike Online, která je určená primárně pro asijský trh, běží na verzi CS: Condition Zero a využívá systém mikroplateb.

Základní princip spočívá v boji dvou týmů - protiteroristické jednotky (dále jen CT - z angl. Counter-terrorist) a teroristů (dále jen T - z angl. Terrorist). Na výběr je několik typů map, nejhranější jsou s pokládáním/zneškodňováním bomby (de_) (na turnajích se hraje jen tento typ) a osvobozováním rukojmích (cs_).

Hráči na konci každého kola získávají podle osobního a týmového výkonu peníze (za zabití nepřítele, splnění úkolu), které využívají k nákupu zbraní a vybavení. Střílení do spoluhráčů či rukojmích vede k peněžnímu trestu.

Obsah

Historie

 Beta

BETA 2 - přidala tlumič na USP a M4A1, objevil se AK-47, SiG 552 Commando a Desert Eagle. Úpravou prošlo noční vidění.

BETA 3 - přidala nůž, helmu a P90.

BETA 4 - obsahuje nový typ hry: de_. Položit bombu jste mohli na nových mapách de_nuke, de_dust a de_prodigy. Nové zbraně P228 a Steyr Scout, do vybavení přibyl HE granát. BETA 4.1 navíc přináší model SAS, na druhou stranu vyvolává negativní pocity.

BETA 5 - přinesla dobré i špatné. Většinově se na ní podílelo Barking Dog Studios, které stojí za Homeworldem. Psaní do konzole mohlo shodit server. Obsahovala spoustu chyb. Herně se prakticky nezměnila. BETA 5 přišla s mnoha skvělými vylepšeními a novou zbraní, brokovnicí M1014.

BETA 6 - byla mezník v historii CS. V pozadí nových zbraní MAC-10 a AUG, modelů hráčů Snow a GIGN, a upravením MP5, obsahuje BETA 6 dva nové herní typy: es_, kde museli teroristé utéct do vyznačené oblasti (v BETA 6 pouze jedna mapa); a as_, kde CT musí chránit VIP a pomoct mu dopravit se na určité místo. Mimo to BETA 6 obsahuje levoruké i pravoruké modely. Objevují se první cheateři.

BETA 6.5 - přinesla upravený netcode, předělané modely zbraní USP, M3, SG-552, a M4A1, nový model postavy Guerilla Warfare pro T a další změny.

BETA 6.6 - vylepšení ochrany proti cheaterům.

BETA 7 - nové mapy, hrané dodnes, jako např. cs_office, de_vegas, dále pak druhá mapa pro útěk as_highrise, cs_arabstreets a de_foption. Nůž dostal sekundární funkci, objevil se plně funkční VGUI, přidán byl nový model postavy Seal Team 6 pro CT. Významně se také změnily animace modelů. As_ mapy byly upraveny, VIP je vybaven pistolí USP. Byly opraveny pohledy kamery. Novinkou je možnost řídit vozidlo, k čemuž sloužila testovací mapa de_jeepathon2000.

BETA 7.1 - opravila chyby na mapách de_vegas, de_train a cs_arabstreets. Dále pak upravila přesnost při střelbě dávkou (burst fire). Opravený byl kód pro řízení aut. Také hráči mají konečně správnou velikost, opravený zaměřovač a pro labužníky je zde nová ikonka pro HS (head shot). Samozřejmostí je opravení malých chyb a přidání nových nastavitelných parametrů (cvarů) pro server.

 Verze 1

Verze 1.1 - při výskoku se více znepřesní střelba. Přidány nové cvary jako například mp_roundtime (délka jednoho kola), allow_spectators (povoluje na serveru diváky). Objevují se nové mapy cs_thunder, a de_inferno, cs_office.

Verze 1.3 - je mnohými považována za nejlepší verzi CS. Na tuto verzi existují i dnes funkční servery. Mimo jiné přidán cvar mp_startmoney (množství peněz na začátku hry).

Verze 1.4 - hráč musí stát na místě, když pokládá bombu a také nemůže střílet ani se pohybovat když bombu zneškodňuje, již není v zoomu vidět hlaveň odstřelovací pušky, teroristi nemůžou brát rukojmí, upravena přesnost zbraní při skákání. Obsahuje novou anti-cheat ochranu.

Verze 1.5 - nová mapa de_piranesi, nová mapa de_dust2. Zbraň scout přišla o svou dokonalou výhodu - přesnost při chůzi. Od nové verze, není již scout tak zábavný a používaný labužníky.

Verze 1.6 - přináší prodlevu při zoomování. Upravené verze map de_aztec, de_pirenesi a de_inferno. Nové zbraně clarion a defender. Do hry je přidán také taktický štít. Hra dostala líbivější grafiku.

Verze Source

 Zbraně

Obě strany používají zbraně z reálného světa, některé mají upravené parametry kvůli hratelnosti (přesnost, typ munice). V dřívějších verzích - až po 1.5 - byly zbraně pojmenovány podle skutečných předloh, od verze 1.6 jsou kvůli problémům s licencí pojmenovány podobnými, leč fiktivními jmény (Famas - Clarion). Lze koupit pistole, samopaly, pušky, kulomety a granáty, v mapách typu DE dostává tým teroristů jednu nálož C4. Některé zbraně mají navíc speciální funkcí, např. M4A1 má navíc nasaditelný tlumič, Glock 18 má volitelné tříranné dávky (burst fire), apod. Zbraně s vysokou průrazností mohou prostřelovat některé objekty a zdi, což se od reality dost výrazně liší, ale v návaznosti na různé taktiky a styly hry to má svou důležitou funkci. Mezi ty šťastné patří z pistolí Desert Eagle, všechny samopaly, odstřelovací pušky a kulomet.

Výběr zbraní pro každou stranu se částečně liší, zatímco CT mají například k dispozici M4A1 (přesnější střelba, slabší střelivo), T mohou nakupovat AK-47 (přesnější střelba pouze v malých dávkách, silnější střelivo), což přináší nesymetrické podmínky ve hře.

Kromě střelných zbraní je možné dokupovat i další vybavení jako přístroj pro noční vidění, neprůstřelnou vestu či ochranný štít. Ten je ale ve všech ligách a turnajích, jež je v této hře nespočet, zakázán.

Mapy

Typy map

Původní typy navržených map byly tyto:

 • de_ - (Defuse/Bomb) T mají za úkol v určeném časovém limitu položit bombu na jedno ze dvou míst na mapě - bomba musí explodovat. CT se jim v tom snaží zabránit, případně musí položenou (aktivovanou) bombu zneškodnit. Nejznámější jsou de_inferno, de_dust a de_dust2.
 • cs_ - (Counter-strike,Hostage Rescue) CT mají za úkol odvést do základny rukojmí, které hlídají T ve své základně - omezeno časovým intervalem. Známé jsou třeba cs_office, cs_assault a cs_italy.
 • as_ - (Assassination/VIP) jeden z CT je VIP, začíná pouze s USP a 200% vestou a cílem hry je dopravit VIP na určené místo, hlídané T. Dříve často hrané mapy, dnes však existuje běžně pouze as_oilrig.
 • es_ - (Escape) T mají za úkol hromadný přesun z bodu A do B, CT se jim v tom snaží zabránit (už se prakticky nehraje). Stejně jako as_ se koncepce neosvědčila.

Toto jsou nejčastější typy map hrané pro zábavu, vytvořené samotnými hráči:

 • fy_ - (Fight yard) mapy ve kterých se zpravidla nenakupuje, neboť zbraně leží volně na zemi, známé jsou fy_snow a fy_iceworld - více verzí.
 • aim_ - (Combat/Skill) malé mapy, určené především k tréninku míření, na některých mapách zbraně opět leží na zemi.
 • awp_ - podobné jako aim_, s tím rozdílem, že je zde zpravidla jen zbraň AWP.
 • scout_ - podobné jako awp_, s tím rozdílem že je zde zpravidla místo AWP Scout.
 • ka_ - (Knife arena) hráči mají a mohou používat pouze nože.
 • he_ - stejné jako ka_, jen navíc mají hráči možnost používat HE granát.
 • zm_ - mapy, vytvořené speciálně pro zombie mody.
 • HNS - (Hide & Seek) v těchto mapách se nestřílí, jde pouze o obratnost. Mapy s žebříky. CT musí zabít (nožem) T a ti zase musí utéct před CT (na různých modech mají T k dispozici i granáty).
 • kz_ - (Kreedz) mapy, jejichž cílem je co nejrychleji vyskákat po překážkách do cíle.
 • surf_ - podobné jako kz_, s tím rozdílem, že se zde ,,surfuje´´ po překážkách.
 • deathrun_ - podobné jako kz_, s tím rozdílem, že na konci kola je zvolen 1 terorista do příštího kola a CT mají za úkol proskákat mapu překážek, po které jsou nasázeny pasti, které terorista spouští a úkolem CT je přeskákat trať a zabít teroristu.

Pozn.: u těchto map se využívá jedna zajímavá vlastnost CS, a to že se Scoutem doskočíte dál než s nožem.


 

 Vliv na ProGaming

Na vzniku progamingu, profesionálnímu hraní počítačových her, má lví podíl právě hra CS. Progaming zde byl i dříve, ale teprve CS mu postavila solidní základy, jež pozvedly tento „sport“ ze zábavy mladých počítačových fanatiků na profesionální úroveň. Co odlišuje CS od ostatních her je především důraz na multiplayerovou akci - CS samo o sobě nemá žádný mod pro jednoho hráče, vyjma hry s boty. Díky tomu se začaly skupiny lidí sdružovat do klanů a hráli mezi sebou. Člena CS klanu poznáte jednoduše, před svou přezdívkou nebo za ní má takzvaný clantag - zkratku svého klanu. Např. [KG]mds-_- a nebo Lucky:W.A.R!!-.-. S nástupem rychlého internetu se rozjely také první online ligy a turnaje. Dnes už je většina z nich na vysoké úrovni, kdy vítězové těchto lig a turnajů vyhrávají peněžité částky a progamingové vybavení, jako třeba speciální podložky pod myši (Everglide, Steelpad), myši samotné (Razer, Logitech), sluchátka (KOSS) atd.

Jedny z nejznámějších a nejlépe dotovaných turnajů jsou:

 • CPL - Cyberathlete Professional League
 • ESWC - Electronic Sports World Cup
 • WSVG - World Series of Video Games
 • WCG - World Cyber Games
 • WGT - World game tournament
 • Gamegune
 • Dreamhack - summer+winter

V roce 2007 vznikl velký poprask kvůli vyřazení hry CS 1.6 z CPL. CPL bylo dlouho jedním z nejprestižnějších CS turnajů, kvůli společnosti Sierra, která zaplatila vysokou částku organizátorům, se na CPL tento rok budou hrát jen dvě hry, a sice World in Conflict a FEAR.

Mezi nejlepší a nejznámější klany, které fungují jako dobře vydělávající společnosti, patří:

 • Fnatic - Australská organizace, CS za ně hraje švédský tým
 • SK Gaming - Německá organizace se švédským týmem
 • mTw - Německá organizace, CS za ně hraje dánský tým
 • Made in Brazil - Brazilský top klan
 • MouseSports - Německá herní organizace
 • Meet Your Makers - Mezinárodní herní organizace (vedení sídlí v Dánsku)

 Kritika

Kritici vytýkají hře její rutinnost. Většina lidí (převážně nehráči) si myslí, že v CS jde pouze o běhání stále dokola a střílení do všeho co se pohybuje (pro někoho to samozřejmě může být skutečně tak).

Jiní ale na druhou stranu tvrdí, že pokud se dostanete na jistou úroveň, zjistíte že je to jiné. Člověk, který hraje, si musí pamatovat mapy, cesty, vlastnosti zbraní a mnoho dalšího a po čase se musí naučit uvažovat jako nepřítel, a předvídat jeho kroky. Nakonec se ani tolik nevěnuje hraní, jako spíš přemýšlení nad nastávající situací.

CS byl také již několikrát označován za nepřímého viníka masakrů na školách, ovšem nikomu se ještě nepodařilo dokázat jeho neblahý vliv.

Modifikace

CS je možné dále upravovat. Lze přidat počítačem řízené protivníky - boty (od slova robot). Také existuje mnoho různých modifikací, které dokáží podstatně změnit vlastní hru. Příkladem je AMX Mod X (www.amxmodx.org), který přidává příkazy pro zjednodušení administrace hry a dovoluje přidávat další pluginy, které umožňují hrát CS v režimu Team Deathmatch, Capture the Flag, apod.

Dalšími oblíbenými modifikacemi jsou:

 • Warcraft 3 Mod - hráči využívají schopností jednotlivých ras ze hry Warcraft 3. Za splnění úkolu získáváte zkušenostní body (Experience, XP) - po dosažení jejich určitého počtu hráč postupuje na vyšší uroveň a získá tzv. Skill bod, který může proměnit na určitou schopnost. Rovněž lze ve hře nakupovat kouzla a vylepšení mimo klasickou výbavu. Nejnovější odrůdou tohoto módu je Ultimate Warcraft, kde je na výběr ze schopností všech ras (až na omezení týkajících se kouzel se stejnými účinky).
 • WoW mod neboli World of Warcraft mod - hodně podobný Warcraft 3 Modu, ale je zde více ras a maximální level je 80.
 • Gungame - „hra se zbraněmi“ - hráči začínají se slabší zbraní, po zabití nastaveného počtu protivníků postupují o úroveň výše k lepší zbrani. Hra končí v okamžiku, kdy některý z hráčů projde celým zbraňovým cyklem. Nastavení posloupnosti zbraní a počtu zabití se liší podle nastavení konkrétního serveru. Vtipné pak je zabíjení nožem, které většinou ubírá dosažený level. www.gungame.org
 • SoccerJam - fotbal ve stylu CS.
 • SuperHero Mod - podobný Warcraft modu - přebíráte schopnosti různých superhrdinů.
 • Zombie Mod - jeden z hráčů se stane zombie a potom honí ostatní hráče s nožem(u zombie není nůž vidět). Když je bodne tak se stanou taky zombie. Hraje se i verze kdy nastupuje tým zombií proti CT, dále pak Nemesis, plague atd..
 • Hide N Seek - Přeměna - Na začáku jste rozděleni na T a CT.Úkol T - mají čas 30 sekund aby se schovali - patří k tomu i přeměna například v bombu, krabičku nábojů, počítač, dekl od kanálu a jiné věci se snahou co nejlépe ladit s prostředím.Úkol CT - mají na 30 sekund obrazovku monitoru zbarvenou do modré nebo jiné barvy ve stylu smoke granátu tzn. jsou poloslepí(nebo úplně slepí), po uplynutí limitu jsou T zpomaleni o 25% plné rychlosti. A CT mají úkol najít všechny T a zabít je nožem. Obvykle se dobíjejí životy pokud hráč neztratí najednou 100% (protože se hraje obvykle ve velkých výškách).
 • Hide N Seek - Block and walls - V tomto módu jde opět o to, aby T přežili po určený čas a CT je do určeného času musí zabít nožem. T mají jen 10 sekund náskok aby vylezli vyskákali nebo se vysadili na různé pozice kam se CT budou jen těžko dostávat.
 • Jail break - V tomto módu jsou vězni(T) a bachaři(CT), bachaři dávají rozkazy a zabijí neposlušné vězně, vězni se snaží zabít bachaře do určitého času, hraje se na speciálně vytvořených mapách.

Terminologie hráčů

Ve hře CS se hráč může setkat se speciální hráčskou mluvou, ve které se vyskytují především zkratky a cizí slova.

 • A/B - Označení bomb-place
 • ACL - Zástupce Clanleadera (vedoucího klanu)
 • AFK - Pryč od počítače (Away From Keyboard)
 • AIM - Přesnost míření vaší ruky
 • BAN - Zákaz přístupu na server
 • BB - Čau čau (Bye Bye)
 • BUG - Herní chyba
 • CAMP - Setrvávání na jednom místě
 • Cheater - Hráč který podvadí
 • CL - Clan leader (vůdčí osoba)
 • CT - Protiteroristická jednotka
 • CW - Důležitý zápas 2 klanů (clan war)
 • FF - Friendly Fire - možnost zranit / zabít spoluhráče.
 • ECO - Hra při které se nic nekupuje, tzv. economical round.
 • FRAG - Bod za zabití
 • GG - Dobrá hra, hrači píšou na konci hry (Good Game)
 • GL&HF - Popřání hráčům [hodně štěstí a zábavy / good luck & have fun]
 • HS - střela do hlavy (Headshot)
 • KICK - Vykopnutí ze serveru
 • IMHO - In My Humble Opinion (dle mého skromného názoru)
 • LAG - Špatná komunikace se serverem (záseky)
 • LAGER - hráč s vysokým pingem
 • LAMA - Hráč, kterému to nejde
 • LOL - Lot of laugh (hodně smíchu)
 • NEWBIE - Začátečník #1
 • NOOB - Začátečník #2
 • NS - nice shot(dobrá rána)
 • OMG - Ó můj bože (Oh My God)
 • OMFG - Vulgárnější varianta OMG (Oh My Fucking God)
 • STFU - Drž kurva hubu (Shut The Fuck Up)
 • PING - Rychlost odezvy serveru
 • PLS - Prosím (please)
 • RR - Restart hry
 • RUSH - Rychlý útok bez zastavení
 • ROFL - „Válím se smíchy po podlaze.“ (Rolling On The Floor Laughing)
 • SAVE - Uschování zbraně na další kolo
 • SPAM - Opakovaný text
 • SK - Zabití protihráče ihned po startu hry (často v AWP_ nebo AIM_ mapách) - zakázána
 • SKILL - Umění (schopnost hráče)
 • SPECTATOR - Divák na serveru
 • T - Teroristé
 • TG - Tréninkový souboj dvou klanů (team game)
 • THX - Poděkování (Thanks)
 • TK - Zabití spoluhráče (Team Kill)
 • TL - Hráč, který diriguje taktiku hry (Tactic leader)
 • WA - Domlouvá zápasy (War arranger)
 • WTF - Co to kurva je? (What the fuck?)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Tension - Taylor & Francis Online

(Aemaiquima, 11. 10. 2018 13:18)

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-naturel-pour-homme-prix/

High and Low Blood Force Symptoms

(Aemaiquima, 27. 9. 2018 4:26)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-prix-belgique-juin/